sobota 29. augusta 2009

Stále chorý bankový sektor

http://online.wsj.com/article/SB125137695691263385.html?mod=rss_Today's_Most_Popular

Aj keď ekonomika už zaznamenáva prvé krehké náznaky oživenia, federálni regulátori USA za posledný štvrťrok zaznamenali až 111 nových prípadov ohrozených bánk. Najnovšie údaje zverejnené The Federal Deposit Insurance Corp. udávajú 416 bánk so zvýšeným rizikom insolventnosti. Je to veľa alebo málo? Realita je však taká, že federálny fond, ktorý chráni klientské depozity dosahuje najnižšie hodnoty od roku 1993, tj. $10.4 miliardy. Pod ochranou je 5% amerických bánk s aktívami $299.8 miliárd na konci júna. Aktuálne skrachovalo 81 bánk a rastú obavy o návratnosť vložených miliárd do finančných inštitúcii ako záchranného balíka. Pozitívne správy potvdili aj AIG, keď zaznamenala rast akcií v auguste o 264% a šéf firmy Robert Benmosche tvrdi: "Veríme, že sa dokážeme odplatiť vláde (USA) a takisto dúfame, že budeme môcť urobiť čosi aj pre našich akcionárov," citovala agentúra Bloomberg R. Benmoscheho.

http://money.cnn.com/2009/08/27/news/companies/aig_stock/index.htm?section=money_topstories

Žiadne komentáre: