pondelok 31. augusta 2009

Paradoxy bankových fúzii



http://paul.kedrosky.com/archives/2009/08/too_bigger_to_f.html

Veľmi ma zaujal príspevok Paula Kedroskeho, ktorý sa zamýšla nad zachraňovaním bánk a uplatňovaním princípu "too big too fail". Paradox? Myslím, že áno. To čoho sa vlády mnohých štátov obávajú nepriamo podporujú. To čo je veľké sa stáva mohutným. Banky sa fúzujú, legislatívna podpora je obrovská - aspoň čo sa týka bankového sektora aj vďaka veľkým obavám o depozity klientov. Je tento princíp správny?

Žiadne komentáre: