



Čo sa stalo s akciami Apple, Inc.?
Po vystúpení Steva Jobsa na Worldwide Developers Conference vo San Francisco, padli akcie o neuveriteľných 10% v priebehu 3 dní.
Konkrétne uvediem čísla: východiskový stav akcie po konferencii, teda 10.jún - 3:50 PM amerického času - hodnota 186$, konečná cena obchodovania na burze - 13.jún - 9:45 AM - hodnota akcie 166,68$.
Sumár: absolútny pokles o 19,32$, podielovo o 10,387%.
http://finance.yahoo.com/echarts?s=AAPL#chart1:symbol=aapl;range=5d;indicator=volume;charttype=line;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=on;source=undefined
Asi za marginálnu príčinu poklesu akcií sa uvádzajú dôvody, podľa ktorých je CEO Applu chorý nejakou zákernou chorobou a na fotke, ktorá je nad článkom je očividné, že od posledného verejného vystúpenia radikálne schudol. Teda jednou z vysvetlení je aj to, že sa mu vrátila nevyliečiteľná, ale zákerná rakovina.
V prípade však, že takáto téza o chorobe sa nepotvrdí, je viac než očividné, že spoločnosť Apple musí diverzifikovať a investovať, pretože podľa môjho názoru je až príliš závislá od osoby a charizmy človeka menom Steve Jobs, zakladateľa a pred pár rokmi aj revitalizátora tejto spoločnosti.
Za najväčším úspechom tejto spoločnosti môžeme zahrnúť iPod, najkultovejší vynález mp3 hudby posledných rokov. Spoločnosť Apple sa postupne kvalifikovala medzi špičkové mená nielen kreatívnymi PC nápadmi, ale čoraz viac si zvyšuje konkrencieschonosť v mobile technology a digitálnej hudbe.
Výsledkom je aj ostatná konferencia zo San Francisca, kde predstavila iPhone 3G, ktorý by sa mal objaviť na americkom trhu 11.júla: http://www.apple.com/iphone/

Žiadne komentáre:
Zverejnenie komentára